106
1. Paton Jenkins (Jr, Parkland, SQ-1)
2. CJ Tolbert (Jr, SE Guilford, SQ-2)
3. Bradley Wanovich (So, Jack Britt, 3)
4. Chase Kominek (So, Lake Norman, 4)
5. Ryan Keefe (So, Providence, SQ-5)
6. No Place Awarded
7T. Ian Anderson (Jr, Cary, SQ)
7T. David Bostian (So, Laney, SQ-SQ)
9T. Crayton Saby (So, Millbrook, SQ)
9T. Josh Hedrick (Jr, NW Guilford, SQ)
113
1. Drew Turner (Sr, Parkland, 1-1-3-1)
2. Nick Tarvin (Sr, Cary, 2)
3. Collin Stewart (Jr, South Meck, SQ-3)
4. Austin Powell (Jr, Hough, 5-4)
5. Andrew Wanovich (Sr, Britt, 5-3-5)
6. Adam DeRose (Sr, Sanderson, 6)
7T. Caison Scott (Sr, Southern Alamance, SQ-SQ)
7T. Gary Sly (Jr, DH Conley, SQ-SQ)
9T. Nick Mutio (So, Wake Forest, SQ-SQ)
9T. Ben Long (So, Alexander Central, SQ)
120
1. Richard "Peanut" Tolston (Jr, Jack Britt, 3-1-1)
2. Chance Davis (Jr, Apex, 5-2)
3. Aaron Redus (Sr, Holly Springs, SQ-3)
4. David Cline (So, Jay M. Robinson, 1-4)
5. Tristan Dean (Jr, NW Guilford, SQ-SQ-5)
6. Daniel Hinshaw (Sr, SE Guilford, 6)
7T. Avery Clinding (Jr, AL Brown, SQ)
7T. Francisco Jimenez (Sr, Person, SQ-DNQ-SQ)
9T. Aschalew Teka (Sr, Garner, SQ)
9T. Tucker Key (So, Mooresville, SQ)
126
1. Irvin Enriquez (Jr, Pinecrest, 4-2-1)
2. Kelvin Jackson (Sr, Parkland, SQ-2)
3. Nick Sexton (So, AL Brown, 4-3)
4. Austin Comeford (Jr, NW Guilford, SQ-SQ-4)
5. Afiz Lateef (Sr, Scotland, 5-5)
6. Anthony Britto (Fr, Heritage, 6)
7T. Adam Pelter (Jr, Butler, SQ-SQ)
7T. Austin Rivera (Sr, Hoke County, SQ)
9T. Jordan Koontz (So, North Davidson, SQ)
9T. Christopher White (Jr, Jack Britt, SQ)
132
1. Demetris Kostis (Sr, Watauga, SQ-SQ-SQ-1)
2. Garrett Hinton (Sr, Jack Britt, SQ-6-6-2)
3. Kollin Wade (So, Cary, 3)
4. Austin Jamison (Jr, NW Guilford, 1-2-4)
5. Joe Mondragon (Jr, Ashley, 5)
6. David Crumby (So, SE Guilford, 6)
7T. Tyler Gonzalez (Sr, Overhills, SQ)
7T. Jake Motsinger (Sr, Vance, SQ-SQ)
9T. Grant Finkbeiner (Jr, Athens Drive, SQ)
9T. Sean Foster (So, Parkland, SQ)
138
1. Will Clark (Jr, Cary, 3-1)
2. Brandon Stern (Jr, Jack Britt, 4-2)
3. Dallas Roemer (Sr, Pinecrest, 5-2-1-3)
4. Logan Pavia (So, Lake Norman, SQ-4)
5. Josh Motsinger (Sr, Vance, SQ, 5)
6. No place awarded
7T. Laaig "Chucky" Hedrick (Sr, Parkland, SQ)
7T. Pierson Fields (Sr, SE Guilford, SQ)
9T. Isaiah Johnson (Fr, AL Brown, SQ)
9T. Luke Beane (Sr, High Point Central, SQ-SQ)
145
1. Nashid Barrow (Sr, Wake Forest, SQ-1)
2. Cole Plott (Sr, Laney, 2)
3. Marcus Cross (Sr, Parkland, SQ-2-3)
4. Carl Guess (So, South Caldwell, 4)
5. Zane Knight (Jr, Alexander Central, SQ-5)
6. Kane Price (Sr, Mooresville, SQ-6)
7T. Michael Palmer (Sr, Jack Britt, SQ-5-SQ)
7T. Joseph Coss (Sr, South Meck, SQ)
9T. Willis Benoit (Sr, Scotland, SQ)
9T. Joshua Eller (Sr, West Forsyth, SQ)
152
1. Bryant Halsch (Jr, SE Guilford, SQ-1)
2. Josh Dula (Sr, McDowell, SQ-SQ-2)
3. Davonte Lumpkin (Sr, Parkland, 3-3)
4. Matt Cesari (Sr, Leesville Road, SQ-SQ-4)
5. Daniel Richardson (Sr, Holly Springs, SQ-5)
6. Tyler Ceparano (So, Southern Alamance, 6)
7T. Jacob Efird (Sr, Hough, SQ-SQ-SQ-SQ)
7T. Russell Harrison (Sr, Laney, SQ)
9T. Peter Becher (Jr, SW Guilford, SQ-DNQ-SQ)
9T. Dedrick Harrington (Sr, Wakefield, SQ)
160
1. Jaquon Sowell (Jr, Riverside, SQ-1)
2. Taveon Hoskins (Sr, Parkland, SQ-3-2)
3. Travian Cooke (Jr, Holly Springs, SQ-3)
4. Austin Tucker (Jr, Glenn, SQ-4)
5. Eddie McGrail (Sr, Lake Norman, SQ-3-5)
6. Waddell McNeely (Jr, Mallard Creek, 6)
7T. Tyler Reese (Sr, Alexander Central, SQ)
7T. Garrett Hlavacek (Sr, Cape Fear, 5-SQ)
9T. Mark Mulligan (Jr, Cary, SQ-SQ-SQ)
9T. George Nathaniel (Sr, West Johnston, SQ)
170
1. Bryce Walker (Jr, Ragsdale, 1)
2. Jordan Thompson (Jr, Hough, 6-DNQ-2)
3. Joseph Gottfried (Sr, Parkland, 3)
4. Austin Galati (Sr, Holly Springs, SQ-4)
5. Brandon Skinner (Jr, Knightdale, 5)
6. Rider Excell (Sr, Pinecrest, SQ-SQ-6)
7T. Weston "Rowdy" Harman (Jr, Page, SQ)
7T. Cameron Chapman (Jr, South Caldwell, SQ-SQ)
9T. Tayshon Risher (Jr, Independence, SQ)
9T. Alex Zuniga (So, Cary, SQ)
182
1. Malik McDonald (Sr, South View, SQ-3-1)
2. Alex Gobble (Sr, Davie, SQ-5-2)
3. Sebation Baretto (Sr, Hough, 3)
4. Dillion Dawkins (Sr, Millbrook, 4)
5. Atavian Oliver (Jr Northern Durham, SQ-5)
6. Ryan Devlin (Sr, Lake Norman, 4-6)
7T. Joe Stevenson (Jr, Jack Britt, SQ-SQ)
7T. Matthew Norby (Sr, Sanderson, SQ)
9T. Kaleel Gainey (Sr, Jordan, SQ)
9T. Bradley Skinner (Jr, Knightdale, SQ)
195
1. DeAndre Jones (Sr, New Bern, SQ-2-1)
2. Dustin Jones (Sr, Alexander Central, SQ-2)
3. Brian Capps (Sr, Laney, SQ-3-3)
4. Roberto Phillips (Jr, Broughton, 4)
5. Randall Diabe (Sr, Dudley, SQ-5)
6. Quinton Brinkley (Sr, West Forsyth, SQ-6)
7T. Saetrye McDowell (Sr, Jack Britt, SQ-4-SQ)
7T. Thomas Thompson (Jr, Lumberton, SQ)
9T. Jack Robertson (Sr, Davie, SQ-SQ-SQ)
9T. Ian Calahan (Sr, Green Hope, SQ)
220
1. Thomas Rodriquez (Jr, Parkland, 6-1)
2. Sam Campbell (Jr, West Johnston, SQ-2)
3. Troy Cain (Sr, South View, 6-3-3)
4. Kevin Alanis (Jr, Alexander Central, SQ-4)
5. Cary Miller (Sr, NW Guilford, 5)
6. Matt Powell (Sr, Panther Creek, SQ-SQ-6)
7T. Brian Tiderman (Sr, Independence, SQ-6-SQ)
7T. Chris Davis (Jr, Glenn, SQ)
9T. Keechan Ware (Jr, AL Brown, SQ)
9T. Antwuan Elliott (Sr, Sanderson, SQ-SQ)
285
1. Adam Olsen (Jr, High Point Central, 5-1)
2. Nick Wimmer (Jr, North Davidson, SQ-2)
3. Gary Whitaker (Jr, Riverside, SQ-3)
4. Joshua Mack (Sr, SE Raleigh, 4)
5. Brinson Allen (Sr, Wake Forest, SQ-DNQ-5)
6. Trey Tyson (Sr, South Central, SQ-6)
7T. Lucas St. Clair (Sr, Alexander Central, SQ-SQ)
7T. Wayne Walker (Jr, RJ Reynolds, SQ)
9T. Isaiah Jones (Jr, Berry Academy, SQ)
9T. Bryan Bryant (So, Jack Britt, SQ)
1. Paton Jenkins (Jr, Parkland, SQ-1)
2. CJ Tolbert (Jr, SE Guilford, SQ-2)
3. Bradley Wanovich (So, Jack Britt, 3)
4. Chase Kominek (So, Lake Norman, 4)
5. Ryan Keefe (So, Providence, SQ-5)
6. No Place Awarded
7T. Ian Anderson (Jr, Cary, SQ)
7T. David Bostian (So, Laney, SQ-SQ)
9T. Crayton Saby (So, Millbrook, SQ)
9T. Josh Hedrick (Jr, NW Guilford, SQ)
113
1. Drew Turner (Sr, Parkland, 1-1-3-1)
2. Nick Tarvin (Sr, Cary, 2)
3. Collin Stewart (Jr, South Meck, SQ-3)
4. Austin Powell (Jr, Hough, 5-4)
5. Andrew Wanovich (Sr, Britt, 5-3-5)
6. Adam DeRose (Sr, Sanderson, 6)
7T. Caison Scott (Sr, Southern Alamance, SQ-SQ)
7T. Gary Sly (Jr, DH Conley, SQ-SQ)
9T. Nick Mutio (So, Wake Forest, SQ-SQ)
9T. Ben Long (So, Alexander Central, SQ)
120
1. Richard "Peanut" Tolston (Jr, Jack Britt, 3-1-1)
2. Chance Davis (Jr, Apex, 5-2)
3. Aaron Redus (Sr, Holly Springs, SQ-3)
4. David Cline (So, Jay M. Robinson, 1-4)
5. Tristan Dean (Jr, NW Guilford, SQ-SQ-5)
6. Daniel Hinshaw (Sr, SE Guilford, 6)
7T. Avery Clinding (Jr, AL Brown, SQ)
7T. Francisco Jimenez (Sr, Person, SQ-DNQ-SQ)
9T. Aschalew Teka (Sr, Garner, SQ)
9T. Tucker Key (So, Mooresville, SQ)
126
1. Irvin Enriquez (Jr, Pinecrest, 4-2-1)
2. Kelvin Jackson (Sr, Parkland, SQ-2)
3. Nick Sexton (So, AL Brown, 4-3)
4. Austin Comeford (Jr, NW Guilford, SQ-SQ-4)
5. Afiz Lateef (Sr, Scotland, 5-5)
6. Anthony Britto (Fr, Heritage, 6)
7T. Adam Pelter (Jr, Butler, SQ-SQ)
7T. Austin Rivera (Sr, Hoke County, SQ)
9T. Jordan Koontz (So, North Davidson, SQ)
9T. Christopher White (Jr, Jack Britt, SQ)
132
1. Demetris Kostis (Sr, Watauga, SQ-SQ-SQ-1)
2. Garrett Hinton (Sr, Jack Britt, SQ-6-6-2)
3. Kollin Wade (So, Cary, 3)
4. Austin Jamison (Jr, NW Guilford, 1-2-4)
5. Joe Mondragon (Jr, Ashley, 5)
6. David Crumby (So, SE Guilford, 6)
7T. Tyler Gonzalez (Sr, Overhills, SQ)
7T. Jake Motsinger (Sr, Vance, SQ-SQ)
9T. Grant Finkbeiner (Jr, Athens Drive, SQ)
9T. Sean Foster (So, Parkland, SQ)
138
1. Will Clark (Jr, Cary, 3-1)
2. Brandon Stern (Jr, Jack Britt, 4-2)
3. Dallas Roemer (Sr, Pinecrest, 5-2-1-3)
4. Logan Pavia (So, Lake Norman, SQ-4)
5. Josh Motsinger (Sr, Vance, SQ, 5)
6. No place awarded
7T. Laaig "Chucky" Hedrick (Sr, Parkland, SQ)
7T. Pierson Fields (Sr, SE Guilford, SQ)
9T. Isaiah Johnson (Fr, AL Brown, SQ)
9T. Luke Beane (Sr, High Point Central, SQ-SQ)
145
1. Nashid Barrow (Sr, Wake Forest, SQ-1)
2. Cole Plott (Sr, Laney, 2)
3. Marcus Cross (Sr, Parkland, SQ-2-3)
4. Carl Guess (So, South Caldwell, 4)
5. Zane Knight (Jr, Alexander Central, SQ-5)
6. Kane Price (Sr, Mooresville, SQ-6)
7T. Michael Palmer (Sr, Jack Britt, SQ-5-SQ)
7T. Joseph Coss (Sr, South Meck, SQ)
9T. Willis Benoit (Sr, Scotland, SQ)
9T. Joshua Eller (Sr, West Forsyth, SQ)
152
1. Bryant Halsch (Jr, SE Guilford, SQ-1)
2. Josh Dula (Sr, McDowell, SQ-SQ-2)
3. Davonte Lumpkin (Sr, Parkland, 3-3)
4. Matt Cesari (Sr, Leesville Road, SQ-SQ-4)
5. Daniel Richardson (Sr, Holly Springs, SQ-5)
6. Tyler Ceparano (So, Southern Alamance, 6)
7T. Jacob Efird (Sr, Hough, SQ-SQ-SQ-SQ)
7T. Russell Harrison (Sr, Laney, SQ)
9T. Peter Becher (Jr, SW Guilford, SQ-DNQ-SQ)
9T. Dedrick Harrington (Sr, Wakefield, SQ)
160
1. Jaquon Sowell (Jr, Riverside, SQ-1)
2. Taveon Hoskins (Sr, Parkland, SQ-3-2)
3. Travian Cooke (Jr, Holly Springs, SQ-3)
4. Austin Tucker (Jr, Glenn, SQ-4)
5. Eddie McGrail (Sr, Lake Norman, SQ-3-5)
6. Waddell McNeely (Jr, Mallard Creek, 6)
7T. Tyler Reese (Sr, Alexander Central, SQ)
7T. Garrett Hlavacek (Sr, Cape Fear, 5-SQ)
9T. Mark Mulligan (Jr, Cary, SQ-SQ-SQ)
9T. George Nathaniel (Sr, West Johnston, SQ)
170
1. Bryce Walker (Jr, Ragsdale, 1)
2. Jordan Thompson (Jr, Hough, 6-DNQ-2)
3. Joseph Gottfried (Sr, Parkland, 3)
4. Austin Galati (Sr, Holly Springs, SQ-4)
5. Brandon Skinner (Jr, Knightdale, 5)
6. Rider Excell (Sr, Pinecrest, SQ-SQ-6)
7T. Weston "Rowdy" Harman (Jr, Page, SQ)
7T. Cameron Chapman (Jr, South Caldwell, SQ-SQ)
9T. Tayshon Risher (Jr, Independence, SQ)
9T. Alex Zuniga (So, Cary, SQ)
182
1. Malik McDonald (Sr, South View, SQ-3-1)
2. Alex Gobble (Sr, Davie, SQ-5-2)
3. Sebation Baretto (Sr, Hough, 3)
4. Dillion Dawkins (Sr, Millbrook, 4)
5. Atavian Oliver (Jr Northern Durham, SQ-5)
6. Ryan Devlin (Sr, Lake Norman, 4-6)
7T. Joe Stevenson (Jr, Jack Britt, SQ-SQ)
7T. Matthew Norby (Sr, Sanderson, SQ)
9T. Kaleel Gainey (Sr, Jordan, SQ)
9T. Bradley Skinner (Jr, Knightdale, SQ)
195
1. DeAndre Jones (Sr, New Bern, SQ-2-1)
2. Dustin Jones (Sr, Alexander Central, SQ-2)
3. Brian Capps (Sr, Laney, SQ-3-3)
4. Roberto Phillips (Jr, Broughton, 4)
5. Randall Diabe (Sr, Dudley, SQ-5)
6. Quinton Brinkley (Sr, West Forsyth, SQ-6)
7T. Saetrye McDowell (Sr, Jack Britt, SQ-4-SQ)
7T. Thomas Thompson (Jr, Lumberton, SQ)
9T. Jack Robertson (Sr, Davie, SQ-SQ-SQ)
9T. Ian Calahan (Sr, Green Hope, SQ)
220
1. Thomas Rodriquez (Jr, Parkland, 6-1)
2. Sam Campbell (Jr, West Johnston, SQ-2)
3. Troy Cain (Sr, South View, 6-3-3)
4. Kevin Alanis (Jr, Alexander Central, SQ-4)
5. Cary Miller (Sr, NW Guilford, 5)
6. Matt Powell (Sr, Panther Creek, SQ-SQ-6)
7T. Brian Tiderman (Sr, Independence, SQ-6-SQ)
7T. Chris Davis (Jr, Glenn, SQ)
9T. Keechan Ware (Jr, AL Brown, SQ)
9T. Antwuan Elliott (Sr, Sanderson, SQ-SQ)
285
1. Adam Olsen (Jr, High Point Central, 5-1)
2. Nick Wimmer (Jr, North Davidson, SQ-2)
3. Gary Whitaker (Jr, Riverside, SQ-3)
4. Joshua Mack (Sr, SE Raleigh, 4)
5. Brinson Allen (Sr, Wake Forest, SQ-DNQ-5)
6. Trey Tyson (Sr, South Central, SQ-6)
7T. Lucas St. Clair (Sr, Alexander Central, SQ-SQ)
7T. Wayne Walker (Jr, RJ Reynolds, SQ)
9T. Isaiah Jones (Jr, Berry Academy, SQ)
9T. Bryan Bryant (So, Jack Britt, SQ)